Mesaj gönder
Haberler
Ev > Haberler > hakkında şirket haberleri Üç seviyeli atık su arıtma
Etkinlikler
Bize Ulaşın
86-510-81708225
Şimdi İletişime Geçin

Üç seviyeli atık su arıtma

2021-11-27

hakkında en son şirket haberleri Üç seviyeli atık su arıtma

Eksiksiz ve verimli bir atık su arıtma sistemi üç seviyeye ayrılabilir: birincil arıtma, ikincil arıtma ve üçüncül arıtma.

 

1. Birincil tedavi

Birincil arıtma, esas olarak sudaki büyük askıda katı maddeleri uzaklaştırmak için kullanılan tüm atık su arıtma sisteminin alt kısmıdır.Fiziksel yöntem en sık kullanılır.Atık sudaki büyük askıda katı maddeleri uzaklaştırmak için genellikle şap veya karbon blok kullanılır.Adsorplanan atık su ikincil arıtmaya girecektir.

 

2.İkincil tedavi

İkincil arıtma, sudaki kolloidal ve çözünmüş organik kirleticilerin biyokimyasal arıtma yöntemiyle uzaklaştırılması ve sudaki organik kirleticilerin çökeltilmesi anlamına gelir.Arıtılmış atık su, temel olarak deşarj gereksinimlerini karşılar ve belirli amaçlar için geri dönüşüm gereksinimlerini karşılayabilir.

 

3. Üçüncül tedavi.

Üçüncül arıtma, atıksu arıtmanın en yüksek seviyesidir.Bu süreçte atık su maksimum düzeyde dekontamine edilecektir.Gelişmiş arıtma olarak da bilinen üçüncül arıtma, esas olarak biyolojik olarak parçalanması zor olan atık sudaki organik madde ve çözünmüş tuzların çözülmesi içindir.Bu işlemden sonra su kalitesi iyidir ve doğrudan endüstriyel üretimde kullanılabilir ve atık su arıtma amacına temel olarak ulaşılır.

Sorgunuzu doğrudan bize gönderin

Gizlilik Politikası Çin İyi Kalite Su Çözücü Ajan Tedarikçi. telif hakkı © 2019-2023 waterdecolouringagent.com . Her hakkı saklıdır.